Mail z.gelnarova@gmail.com Mobil +420 722 920 260 Facebook Zdenka Gelnarová Web www.gelnarova.cz
Slider Slider

Jak vznikají obrázky?

Obrázky, které maluji na hedvábí vznikají převážně v mé představě. Pokud si někdo obrázek předem objedná, zaměřím se na toho člověka a nechám své podvědomí aby mi samo ukázalo co vytvořit. Co je pro toho, kterého člověka to nejlepší. Jaké barvy použiju, jaký motiv. Najednou se mi před očima vyjeví obrázek sám. Stane se v to přírodě, stane se to ve snu, stane se to při meditaci. To je námět, to je inspirace.

Někdy se stává, že mi obrazy v podvědomí dlouho zůstávají. Přemýšlím, jak obraz přenést na hedvábí. Nechám „proces“ dozrávat. Impuls k práci přijde sám. Někdy ihned a někdy to trvá, jakoby měla přijít ta správná energie, která se do obrazu vtiskne a je určena přesně pro objednatele.

Malba na hedvábí je velmi specifická. Pokud chci zachytit „pevný tvar“ musím si předem připravit jaký bude postup práce. Co bude tvořeno nejdříve a co následně. Připravit podklad a na ten podklad namalovat samotný obraz. Používám různé techniky.

Když nastane čas, připravím hedvábné plátno, vybrané barvy a štětce. Vezmu štětec do ruky, namočím do první barvy a... potom už to maluje samo, skrze mne, nedá se odložit štětec pokud není hotov alespoň základ.